SKI PARK Ružomberok - je vyhladávaným miestom oddychu nielen pre domácich návštevníkov, ale aj zahranicných turistov. Je to jedno z najmodernejších stredísk na Slovensku, s vysokým štandardom služieb, servisným programom a starostlivostou o zákazníka.

Liptovská Mara - vodná nádrž, ktorá ponúka možnosti kúpania, surfovania, jachtingu, školu windsurfingu, člnkovanie, vodné bicyklovanie, minigolf, rybárčenie, plavbu vyhliadkovou loďou Liptov.

Termálne kúpalisko Bešeňová - celoročná prevádzka termálneho kúpaliska v Bešeňovej umožňuje návštevníkom vybrať si čas návštevy podľa vlastného želania. Je to areál zdravia a oddychu, ktorý patrí v súčasnosti medzi najvyhľadávanejšie strediská cestovného ruchu na Slovensku. Vysoká úroveň poskytovaných služieb v spojení s ponukou stráviť chvíle oddychu vo vodnom, príjemne teplom prostredí sú zárukou spokojnosti návštevníkov.

Tatralandia - je najväčší aquapark na Slovensku. Prevádzka aquaparku je celoročná vďaka termálnej vode. Areál leží na území regiónu Liptov, v blízkosti Liptovského Mikuláša. V lete v areáli prebiehajú animačné programy plné zábavy a výhier. Športovci majú k dispozícii veľkú športovú plochu a pre najmenších je pripravené ich malé detské kráľovstvo, ktoré im ponúka zábavu na celý deň.

Demänovská dolina - ideálne lyžiarske terény, svetoznáme jaskyne ako Demänovská jaskyňa slobody a Demänovská ľadová jaskyňa, možnosť letnej turistiky, prekrásna fauna a flóra doplnená vhodnými klimatickými podmienkami.

Múzeá a historické pamiatky - návštevník tu v lone hôr nájde dedinku Vlkolínec - Skanzen ľudovej architektúry, ktorý je zapísaný do svetového kultúrneho dedičstva Unesco, Múzeum Liptovskej dediny v Pribyline, Galériu Ľudovíta Fullu, drevený artikulárny kostol v Svätom Kríži, drevený vodný mlyn v Kvačianskej doline, atď. Celý areál poskytuje aj široký výber cyklistických trás.

Vlkolínec - Najzachovalejšia rezervácia ľudovej architektúry na Slovensku. Čisto drevená obec bola od 1977 pamiatková rezervácia ľudovej architektúry a v decembri 1993 zapísaná do zoznamu Svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. Dominantou obce je drevená zvonica.


Milovníkom zimných športov ponúka lyžiarské stredisko Malino Brdo Ružomberok SKI & BIKE výborné podmienky na umelo zasnežených svahoch pre všetky kategórie lyžiarov.
K dispozícii je lyžiarskych vlekov, 4-miestna sedačková lanová dráha, 8 miestna kabínková lanová dráha - Hrabovo-Malinô Brdo. Celková dľžka tratí je 12 km.
Pre lyžiarov - bežcov je veľký výber rôznych bežeckých tratí. Lyžiarske stredisko zabezpečuje ski servis,požičovňu športových potrieb, lyžiarske a snowboardové školy.Turistika - v letnej sezóne je Malinô Brdo ideálnym východiskovým bodom pre túry po hlavnom hrebeni Veľkej Fatry smerom na Šiprúň, Smrekovicu, Rakytovo, Čierny kameň, Borišovo, Plosku a Krížnu
Možnosť návštevy jaskýň - Jaskyňa Slobody, Demänovská ľadová jaskyňa (cca 25 km od hotela) .
Horolezectvo - nad hotelom Malina sa dvíhajú vápencové skaly Haliny, ktoré sú vhodné na lezenie pre začínajúcich i zdatných horolezcov.


Kúpanie a vodné športy - vďačným cieľom je priehradné jazero Liptovská Mara (cca 15 km od hotela), kde je možné venovať sa všetkým druhom vodného športu, termálne kúpalisko Termal v Bešeňovej s celoročnou prevádzkou (cca 15 km od hotela).